top of page

Blog İçerik Üretimi

Bir web siteniz var ancak içerisinde “blog” kısmı yoksa o zaman işinizi yarım yapmışsınız demektir. Çünkü firmanızı Google’da üst sıralarda görmek istiyorsanız blog yazılarının sihirli etkisini kabul etmek ve bol bol yazmak zorundasınız. Sizi ilgilendiren her alanda yazmak ve en küçük detaylara bile blog yazılarınızda yer vermek sizi eşitler arasında birinci yapacaktır.

Blog Yazmak Neden Önemli?

Bir konu hakkında araştırma yapmak ya da bir ürün hakkında bilgi sahibi olmak ve sonrasında da eğer güvendiyseniz o sitede bulunan ürünü almak üzere bilgisayar karşısına oturduğunuzu varsayın. Evet, bir site buldunuz ve gerçekten çok profesyonel duruyor ancak içerik üretip üretmediğine baktığınızda konuyla ilgili hiçbir şey üretmediğini ve hatta blog kısmının bile olmadığını fark ettiniz.

Bir diğer sekmede açık olan aynı kalitedeki sitede ise yüzlerce blog yazısı içine saklanmış çeşit çeşit bilgi olduğunu ve her yazının özenle hazırlanmış olduğunu fark ettiniz. Ürün performans değerlendirmesinde bunu mutlaka dikkate alır, sitenin size sunduklarından yola çıkarak firma sahibinin bilgisini de ölçme değerlendirme yoluna mutlaka girersiniz. Ve eğer bilinçli bir tüketiciyseniz sitesine daha çok değer veren kişi ile alış-veriş ilişkisi içerisine girme ihtimaliniz çok daha fazladır.

Peki, sadece bu mu?

Blog yazmanın en büyük avantajından bahsedelim biraz da…


Firmanızı Google Arama Motorunda üst sıralara çıkarmanın iki yolu var; birincisi reklam yolu, ikincisi ise işinizle ilgili anahtar kelimelerin içinde bulunduğu blog yazıları… Bu yazılar ne kadar çok ve özgün olursa Google sayfalarında üst sıralarda yer almanız da o kadar büyük olasılıkta olacaktır.

Sizin için web sitenizin “blog” kısmını yönetirken neler yapıyoruz?

  • İlgili anahtar kelimelerin içerisinde bulunduğu özgün makaleler oluşturuyoruz.

  • Sizin için detaylı araştırma yaparak blog fikirleri üretiyoruz.

  • Bu yazıların düzenli olması için uygun çalışma planlarımızı hazırlıyoruz.

  • Sizin için gerekli olan makale sayısını belirledikten sonra nasıl yol almamız gerektiği hakkında toplantılar yapıyoruz.

bottom of page