top of page

Kurumsal Kimlik

Kurumsal kimlik, markanızın içerde ve dışarda temsil edilme şeklidir. Yani özetle, firmanızın görsel imajıdır. BİZ duygusunu karşı tarafa yansıtabilmek için kurumsal kimlik çalışmalarınızın profesyonelce hazırlanması olmazsa olmazlarınızdan olmalı.

“Kurumsal kimlik” denildiğinde akla ilk gelen logo tasarımı olsa da aslında bu çalışmanın logodan ibaret olmadığını anlatmak isteriz. Ancak önce, marka bilinirliğini oluşturmak olarak tanımlanan kurumsal kimlik çalışmasının içine bir girelim!

Marka Bilinirliğinizi Oluşturmak Ne Demek?

Öncelikle markanızın ortaya çıkış amacını iyice kavramak ve sonrasında markanıza uygun renklerden yola çıkarak amaca uygun logo tasarlayarak bu sürecin startını veririz. Ancak logo tasarım aşamasına geçmeden önce sorulması gereken en önemli sorular şunlardır;

 • Bu firmanın doğma amacı nedir?

 • Ne tür bir fark yaratması amaçlanmıştır?

 • Kısa dönem hedefleri nelerdir?

 • Uzun dönem hedefleri nelerdir?

Tüm bu süreçte ihtiyacınız olan bilgiler şunlar olacak;

 • Firma adı

 • Firma logosu

 • Firma Sloganı

 • Diğer kurumsal kimlik öğeleri

Tüm bu sorulara açıklayıcı cevaplar verdiğinizde kurumsal kimlik süreciniz de başlamış olacak. Daha sonra bu bilgiler ışığında kullanılması gereken renkler ve sonrasında da logonuz oluşturulduktan sonra artık izlemeniz gereken yolları adım adım planlamaya başlayabiliriz. İhtiyacınız olacağını düşündüğümüz kurumsal kimlik çalışmalarından oluşan paketlerimiz için lütfen bizimle iletişime geçin! 

Kurumsal kimlik çalışmalarınızın yanı sıra PR desteği neden önemli?

Firmanız için halkın genel algısını, farklı iletişim kanallarını kullanarak sempatik bir şekilde yönetmeyi hedefleyen Magidos Medya, firmanızın misyonu ve vizyonu doğrultusunda en uygun planlamayı oluşturmaya çalışır.

Etkili bir PR desteği için;

 1. Öncelikle firmanın hedeflerini doğru ve gerçekçi olarak belirlemek önemlidir.

 2. Bir sonraki adım, hangi kanalın ya da kanalların hedef kitlenize ulaşmak için doğru seçenek olduğuna karar vermek olmalıdır.

 3.  Sonrasında bu amaç için kullanılabilecek kanalların belirlenmesi büyük önem taşımaktadır.

 4.  Daha sonra da bu hedef kitleyi etkileyebilecek doğru içerik üretimi önemli adımlardan bir diğerini oluşturacaktır.

PR Çalışması Neden Önemli?

PR çalışmaları şunları amaçlar: Markanızın itibarı korumak, markanızı desteklemek, marka değerinizi artırmak ve markanıza karşı oluşan düşünce ve davranış biçimlerine etki edebilmek. Tüm bunlar için de çeşitli kanallar kullanır. Etkili bir PR çalışmasıyla, hedefleriniz doğrultusunda alacağınız yolu oldukça kısaltabilirsiniz.

bottom of page