top of page

Sosyal Medya Yönetimi

Sosyal Medya Yönetimi=Pazarlama

Satışı değerli kılan en önemli aşama, pazarlama sürecidir. Eğer bir ürünü hedefe yönelik ve etkili pazarlayamazsanız büyük ihtimalle satış aşamasına geçemeden attığınız ok havada, ani bir kararla yön değiştirecektir. Peki, başlık “Sosyal Medya Yönetimi”yken biz neden pazarlamadan bahsettik. Elbette bir açıklamamız var!

Sosyal medya, içinde, bolca türevlerimizden, az da olsa tıpkımızdan ve çok nadir de olsa hiç benzemeyenlerimizden olan kocaman bir deniz… Biz bu denizin içinde bir dalga yaratmaya çalışıyoruz ama salladığımız küreğin buna değer olup olmadığını bilmiyoruz. O zaman kendimize sormamız gereken ilk soru şu: Ben kendimi nasıl sunuyorum?

Bu soru hayati öneme sahip, çünkü:

+ Hedef kitleniz sizin hakkınızda net bir bilgiye sahip olmazsa potansiyel müşteri olması imkansız hale gelecektir,
+ Eğer farklı bir ürün ya da hizmet satmıyorsanız ya da aynılığın içinde bir fark yaratmıyorsanız sizi tercih edenlerin sayısı oldukça düşecektir,
+ Sizden ne beklediğini tam olarak bilemeyen müşterinin istekleri sizin gözünüzde her zaman artacak ve bir süre sonra siz bunlara cevap veremediğiniz için kendinizi yetersiz hissedebileceksiniz,
+ Bu platformda kendinizi gerçekten orijinal bir değerde görmenizden daha önemli olan şey, bu değerdeki cevheri nasıl sunduğunuzdur.

Özetle sosyal medyada;

  • Doğru hedef kitlesine ulaşmak,

  • Farkınızı ortaya koymak,

  • Doğru ürünü pazarlamak,

  • Ve onu da doğru şekilde pazarlamak hayati değerde…

 

Çünkü unutmayın ki sosyal medya hesaplarınız, sizin yeni nesil kartvizitiniz ve prestijiniz için onu en doğru şekilde yönetmeniz çok önemli…

Peki, bunları yapınca ne mi olacak?

Hemen olmayacak ama istikrarlı olduğunuzda şunlar olacak:

  • Marka değeriniz artacak

  • Marka bilinirliğiniz artacak

  • Müşteri potansiyeliniz artacak

Biz buna 3M etkisi diyoruz!

Sosyal Medya Yönetimi Neden Önemli?

Eğer yüz yüze bir satış yapıyorsanız karşı tarafa kendinizi anlatmak kolay… Zaten elinizdeki ürünü ona uzatarak ürünle buluşmasını sağlayabilir ve beş duyu organından en uygun olanları kullanması neticesinde ona ürünü ya da hizmeti tecrübe ettirebilirsiniz. Ancak konu sosyal medya üzerinden pazarlamaysa durumlar biraz değişiyor…

Bir insanın size güven duyabilmesi için kendinizi doğru anlatmanın ne kadar önemli olduğunu ise burada bir kat daha artan bir değerde anlıyoruz. Sizi görmeden, duymadan, ürünü tatmadan ya da koklamadan ve en önemlisi dokunmadan karşınızdakine bir şey satmaya çalışıyorsanız işiniz biraz zorlaşıyor haliyle. Ancak güven ağınız oluştuğunda bunun direkt olarak yansımasını görecek ve ivmenizdeki artışı çıplak gözle gözlemleyebileceksiniz.

Biz, Magidos Medya olarak sosyal medya yönetiminizi yaparken önceliğimiz, hedef kitlenizle güven ağınızı doğru şekilde oluşturmak, sosyal medya kanallarında markanıza uygun bir yol çizmek ve doğru adımlarla ve sabırla büyümenize rehberlik etmek.

Instagram, Facebook, Twitter başta olmak üzere tüm sosyal medya kanallarınızdan doğru ilerlemek önemli… Bunun için esas olan şeylerden bir diğeri ise yaratıcı fikir üretmek. Farklı bakış açılarıyla markanıza değer kazandırmak için heyecanlıyız.

bottom of page